Російська сторона не збирається зупинятися на лінії фронту для того, щоб вести переговори щодо завершення війни. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає «Главком» з посиланням на російське пропагандистське видання ТАСС.
«Ми завжди готові (до переговорів), але, повторюю ще раз, коли ми сядемо за стіл переговорів, якщо з того боку будуть якісь розумні ідеї, пропозиції та адекватні люди, ми нікому не будемо вірити на слово», – сказав міністр.
Лавров додав: «Все одно нам кажуть: «Ось давайте припинення вогню по лінії зіткнення, а потім – переговори». Ні, ми так уже робили, коли в Стамбулі домовилися, підписали угоду і як жест доброї волі припинили вогонь, а навіть – президент не раз розповідав – відвели війська від Києва. Тут же отримали Бориса Джонсона та Бучу».
Напередодні російський диктатор Володимир Путін заявив, що РФ готова до діалогу з Україною, але «на базі стамбульських домовленостей». «Росія, як уже не раз говорилося, готова до переговорів з Україною. Готова на базі домовленостей, які були досягнуті ще в Стамбулі, і нагадаю, були парафовані українською делегацією», – заявив Путін.
До слова, глава МЗС Росії Сергій Лавров поскаржився журналістам, що всі сподівання на Захід як на «чесного посередника» у врегулюванні війни проти України нібито «провалилися», а західні країни більше не варто сприймати серйозно.
Раніше Росія заявила про готовність до діалогу з Європейським Союзом. Відповідну позицію озвучив помічник президента РФ Юрій Ушаков.
