Бойові медики Сил оборони України, які не мають профільної медичної освіти, зможуть здобути фаховий ступінь або вищу освіту за адаптованими програмами. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на Міністерство оборони.
Зазначається, що з 1 липня розпочинається цільова вступна кампанія для розвитку кадрового потенціалу військової медицини.
«Особливість ініціативи – навчання без відриву від виконання службових обов’язків, вступ за результатами співбесіди (без складання НМТ), а також офіційне визнання вже набутого бойового досвіду та практичних компетентностей», – зазначає Міноборони.
Участь у програмі можуть взяти військовослужбовці, які:
- проходять службу на посаді бойового медика;
- мають статус учасника бойових дій;
- мають документ про повну загальну середню освіту або диплом молодшого спеціаліста/ фахового молодшого бакалавра (зі спеціальності «Медсестринство»);
- мають сертифікат про проходження підготовки за фахом «бойовий медик»;
- не здобували раніше профільної медичної освіти.
У вступній кампанії беруть участь 10 закладів освіти:
- Буковинський державний медичний університет;
- Черкаська медична академія;
- Львівська медична академія імені Андрея Крупинського;
- Львівський медичний фаховий коледж післядипломної освіти;
- Волинський медичний інститут;
- Вінницький національний медичний університет імені М. І. Пирогова;
- Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського;
- Івано-Франківський національний медичний університет;
- Одеський національний медичний університет;
- Полтавський державний медичний університет.
Завдяки програмі чинні бойові медики зможуть без відриву від проходження військової служби отримати:
- диплом бакалавра за спеціальністю «Медсестринство», спеціалізація І5.02 «Екстрена медицина» за освітньо-професійною програмою «Екстрена медицина/парамедик».
- диплом фахового молодшого бакалавра за спеціальністю І5 «Медсестринство» за освітньо-професійною програмою «Сестринська справа».
Нагадаємо, у 2026 році бойові медики зі статусом учасника бойових дій зможуть безкоштовно вступити до медичних закладів освіти за спрощеною процедурою без складання НМТ.
Зауважимо, що учасники НМТ-2026 побачать попередні результати одразу після виходу з аудиторії, а офіційні – до 3 липня. Ті, хто складатиме тест під час додаткових сесій (17-24 липня), побачать свої оцінки до 29 липня. Там само буде доступна інформаційна картка учасника НМТ – документ, потрібний для подачі заяв до українських вишів.
