• Завантаження...
  • Завантаження...
  • Оновлено о 18:23
  • Завантаження...

Хмельничанка понад чотири роки чекала на чоловіка та сина з полону. Їх повернули в один день

Під час обміну полоненими 26 червня до Хмельницького повернулися двоє військовослужбовців з однієї сім’ї. Олексій та Євген потрапили до полону ще 2022-го у Маріуполі. Як інформує «Главком», про це повідомила «Суспільному» дружина Олексія та мати Євгена, переселенка з Маріуполя Олеся Хомутко.

Чоловіки перебували у російському полоні понад чотири роки. Вони служили у 23 загоні морської охорони міста. 2022-го вийшли із заводу «Азовсталь».

Чоловік та син Олесі Хомутко, фото 2022 року

Чоловік та син Олесі Хомутко, фото 2022 року
фото з відкритих джерел

«Син був під час боїв у Маріуполі водієм бусика. Він вивозив поранених хлопців із поля бою, рятував їм життя. Він був нагороджений президентом та отримав дострокове звання. Чоловік разом з ним також боронив місто, він був командиром підрозділу», – розповіла жінка.

За її словами, вони дзвонили з «Азовсталі» за два дні до того, як потрапили до полону, а вже потім було повідомлення з Оленівки. Олеся Хомутко каже, що не мала звісток від чоловіка і сина від вересня 2022-го.

«У мене одночасно повернулись чоловік і син. Я на це чекала 4 роки і 2 місяці. І це просто неймовірне щастя. Коли все почалося, вони, будучи військовими, дуже хотіли, щоб я з молодшими дітьми була в безпеці. Ми виїхали і тепер чекаємо їх на Хмельниччині», – каже жінка.

Жінка розповіла, що мала можливість поговорити з чоловіком та сином.

«Мені вдалося з ними поспілкуватись, переконатись, що це дійсно правда. Їх повернули. Вони мене набирали буквально на 10 секундочок. Але це неймовірні враження. Я такого ще ніколи в житті не відчувала, емоції просто переповнюють», – розповіла вона.

Нагадаємо, 26 червня Україна провела черговий обмін військовополоненими з Росією, у межах якого додому повернулися 160 українських захисників. Серед звільнених були військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Усі вони перебували в російському полоні ще з 2022 року та брали участь в обороні Маріуполя й «Азовсталі», а також виконували бойові завдання на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

Крім того, Україна повернула додому ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року після окупації українських територій. Серед звільнених є жителі Маріуполя, Бучанського району Київщини, а також Харківської, Запорізької та Луганської областей. 

Поділіться цією статтею!

Керівник легендарного підрозділу «Альфа» спрогнозував, коли та як…

Директор команди Усика пояснив рішення боксера відмовитись від…

Максим Бондарь

Максим Бондарь

Коментарі закриті.