Міжнародна федерація футболу (ФІФА) розглядає можливість змінити процедуру проведення серії післяматчевих пенальті вже перед стартом плейоф Чемпіонату світу 2026. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на видання The Times.
Зокрема планують спростити процедуру жеребкування, зробивши процес більш зрозумілим і справедливим для команд. Згідно з чинним регламентом, перед серією пенальті арбітр зобов’язаний кидати монету двічі: перший раз – щоб визначити, хто б’є першим, а другий – щоб обрати ворота, у які будуть пробиватися пенальті.
У ФІФА пропонують два підкидання монети перед серією 11-метрових замінити на одне. У разі затвердження змін процедура виглядатиме наступним чином: переможець єдиного підкидання монети отримає право вибору або черговість ударів (бити першими чи другими), або ворота, у які виконуватимуться пенальті. Це унеможливить повторення ситуації з фіналу Ліги чемпіонів, коли ПСЖ визначив і черговість, і ворота, вигравши обидва жеребкування.
ФІФА вже провела консультації з Міжнародною радою футбольних асоціацій (IFAB), яка відповідає за правила гри. Остаточне рішення мають ухвалити до старту стадії плейоф, яка розпочнеться наприкінці червня. У разі швидкого погодження нововведення можуть застосувати вже на Чемпіонаті світу 2026 як експериментальне правило, без обов’язкового впровадження в інших турнірах.
Нагадаємо, після матчів другого туру групового етапу Чемпіонату світу 2026 до 1/16 фіналу вже вийшли сім збірних: Мексика, США, Німеччина, Аргентина, Франція, Норвегія та Колумбія. Усі ці команди набрали по 6 очок у своїх групах.
П’ять збірних – Гаїті, Туреччина, Туніс, Йорданія та Панама – втратили шанси на вихід до 1/16 фіналу, програвши дві стартові зустрічі.
