• Завантаження...
  • Завантаження...
  • Оновлено о 19:25
  • Завантаження...

Україна повернула з російського полону сімох цивільних

Україна повернула додому ще сімох цивільних громадян, яких Росія незаконно утримувала з 2022 року після окупації українських територій. Серед звільнених є жителі Маріуполя, Бучанського району Київщини, а також Харківської, Запорізької та Луганської областей. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

Повернення стало результатом гуманітарної роботи з уповноваженою з прав людини РФ Яною Лантратовою. Лубінець подякував Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України та іншим державним органам, які брали участь у поверненні громадян у межах роботи Координаційного штабу.

На Батьківщину повернулися українці віком від 35 до 66 років. Усіх їх російські окупанти незаконно затримали у 2022 році під час окупації Маріуполя, Київської, Харківської, Запорізької та Луганської областей. Зокрема, серед звільнених є жителі Бучанського району, де російські військові під час окупації вчиняли масові злочини проти цивільного населення.

Україна повернула з російського полону сімох цивільних фото 1

фото: Дмитро Лубінець/Telegram

За словами омбудсмана, одного з українців росіяни викрали просто з власного будинку лише через те, що його сини проходять службу у Збройних силах України. Іншого затримали дорогою на роботу в день початку повномасштабного вторгнення.

Україна повернула з російського полону сімох цивільних фото 2

фото: Дмитро Лубінець/Telegram

Серед звільнених також є доброволець, який у 2022 році приєднався до бригади «Ангели Тайри» в Маріуполі. Саме того дня разом із ним росіяни затримали й Юлію Паєвську («Тайру»), яку Україні вдалося повернути з полону раніше. «Наша команда зробить усе можливе, аби їхні права були повністю гарантовані та захищені», – наголосив Лубінець.

Україна повернула з російського полону сімох цивільних фото 3

фото: Дмитро Лубінець/Telegram

Він також підкреслив, що Україна продовжить боротьбу за повернення всіх незаконно утримуваних громадян – як цивільних, так і військових, незалежно від того, коли вони були захоплені Росією.

Нагадаємо, 26 червня Україна провела черговий обмін військовополоненими з Росією, у межах якого додому повернулися 160 українських захисників. Серед звільнених були військовослужбовці Збройних сил України, Державної спеціальної служби транспорту, Національної гвардії та Державної прикордонної служби. Усі вони перебували в російському полоні ще з 2022 року та брали участь в обороні Маріуполя й «Азовсталі», а також виконували бойові завдання на Донецькому, Луганському, Харківському, Запорізькому, Київському, Чернігівському та Сумському напрямках.

Поділіться цією статтею!

ЗСУ зруйнували автомобільний міст до окупованого Криму (фото)

Сенегал став першою африканською збірною, що забила п’ять…

Максим Бондарь

Максим Бондарь

Коментарі закриті.