Російські війська протягом двох днів поспіль завдавали масованих ударів по об’єктах газовидобувної інфраструктури «Нафтогазу» на Полтавщині та Харківщині. Для атак окупанти застосували щонайменше чотири балістичні ракети, зокрема з касетною бойовою частиною, а також ударні безпілотники. Про це повідомляє «Главком» з посиланням на заяву голови правління НАК «Нафтогаз Україна» Сергія Корецького.
Внаслідок одного з ударів було пошкоджено вахтовий автобус, який перевозив працівників виробничого об’єкта. «Маємо руйнування, триває оцінка наслідків атаки», – повідомив Корецький.
Водночас він наголосив, що завдяки системним заходам безпеки вдалося уникнути загиблих і поранених серед працівників компанії. У «Нафтогазі» зазначили, що наразі триває оцінка масштабів руйнувань, завданих російськими атаками.
Нагадаємо, 24 червня під російськими ударами вже опинилися автозаправні комплекси «Укрнафти» у Запорізькій, Миколаївській та Дніпропетровській областях, а також виробничі активи газовидобутку на Полтавщині. Тоді внаслідок атаки ударного безпілотника серйозних поранень зазнала працівниця однієї з автозаправних станцій.
Крім того, російські дрони завдали суттєвих пошкоджень об’єктам видобутку та зберігання газу, через що роботу частини виробничих активів довелося зупинити. Завдяки оперативним діям рятувальників ДСНС і фахівців «Нафтогазу» пожежу на одному з об’єктів вдалося швидко ліквідувати, а серед персоналу та рятувальників тоді обійшлося без постраждалих
До слова, у Запоріжжі в ніч на 27 червня російський безпілотник атакував одну з автозаправних станцій. Внаслідок удару виникла пожежа, яку рятувальникам вдалося оперативно ліквідувати. Ворожий БпЛА влучив по території автозаправної станції. Внаслідок атаки загорілися резервуар із газом та адміністративна будівля.
