• Завантаження...
  • Завантаження...
  • Оновлено о 18:02
  • Завантаження...

Ексміністр енергетики оцінив ситуацію в окупованому Криму і пророкує масову втечу росіян

У Росії вже немає безпечних шляхів для доставки палива та трансформаторів до Криму. Якщо паливна криза та енергетичний колапс на півострові триватимуть і надалі, жити на півострові залишаться тільки корінні мешканці – українці та кримські татари, які жили там до окупації. Таку думку в інтерв’ю «Главкому» висловив колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков.

Ексміністр зазначив, що наразі не бачить безпечних шляхів для доставки палива та трансформаторів до Криму, особливо з урахуванням того, що на півострові взагалі зупинився продаж пального на заправках, окрім як для критичних підприємств. «Але все залежить від дій наших військових – наскільки вони зможуть перекрити ці шляхи та як довго утримувати таку ситуацію. Думаю, що зможуть. Перетворення півострова Крим на острів – це стратегічне завдання в цілому для цієї війни», – наголосив Плачков.

Він зауважив, що енергетика сьогодні забезпечує основні складові цивілізованого життя, тож якщо в Криму населення не матиме тепла, води, каналізації тощо – люди не захочуть жити в таких умовах. «Всі ж бачать ці автомобільні черги з Криму зараз. Ті численні росіяни, які переїхали до Криму за красивим життям, морем, курортами, опинилися в ситуації, коли там не можна жити не те що цивілізовано, а взагалі. Що їм там тепер робити? І вони повертаються на материк», – зауважив ексміністр.

На думку Плачкова, якщо така ситуація буде триватиме у Криму ще довго, там залишаться тільки корінні мешканці – українці та кримські татари, які жили там до окупації. Але їх буде менше.

Варто зазначити, що останніми днями в окупованому Криму фіксуються перебої з електропостачанням, дефіцит пального та проблеми з логістикою. На півострові запроваджували графіки відключення світла, а окупаційна влада повідомляла про обмеження в роботі транспорту та соціальних закладів.

Сили оборони України завдали серії ударів по військових, паливних та логістичних об’єктах окупантів. Зокрема повідомлялося про ураження інфраструктури в районі Керчі, Феодосії та Севастополя, а також знищення мосту через Північнокримський канал, який використовувався для забезпечення російських військ.

На тлі цих подій у Криму зростають побоювання щодо подальшої ізоляції півострова. Російська влада визнає проблеми з постачанням пального та електроенергії, а російські пропагандисти вже почали обговорювати сценарії можливої втрати контролю над логістичними маршрутами до окупованого Криму.

Поділіться цією статтею!

Порошенко розказав, як над його домом було збито…

Кіберспортсмен s1mple отримав дискваліфікацію за співпрацю з росіянами

Максим Бондарь

Максим Бондарь

Коментарі закриті.