• Завантаження...
  • Завантаження...
  • Оновлено о 17:54
  • Завантаження...

Що може врятувати Крим від енергетичного колапсу? Ексміністр назвав найшвидше рішення

Найшвидшим рішенням, яке може врятувати Крим від енергетичного колапсу, міг би стати запуск високовольтних ліній з боку України, що були зруйновані після окупації. Таку думку висловив ексміністр палива та енергетики України Іван Плачков, коментуючи в інтерв’ю «Главкому» тривалу кризу в енергосистемі півострова.

За словами колишнього урядовця, історично єдиним реальним шляхом до повної енергетичної незалежності півострова від материкової частини була атомна енергетика. Свого часу в Криму навіть майже встигли реалізувати цей проєкт. «Було прийняте рішення будувати в Криму атомну електростанцію. Навіть було майже завершено будівництво першогольного блоку в 1000 МВт, вже проводилися пусконалагоджувальні роботи. Але після Чорнобильської аварії був запроваджений мораторій на спорудження нових атомних блоків, будівництво було зупинено, а потім цей енергоблок розікрали», – нагадав Плачков.

Ексміністр констатує: звести нову АЕС у сучасних реаліях швидко не вдасться нікому. Тому наразі існує лише один оперативний сценарій для стабілізації ситуації – деокупація.

«Єдина швидка альтернатива – це відновлення високовольтних ліній електропередач з української сторони. Як тільки звільнимо Крим, одразу відновимо ці лінії, відремонтуємо електростанції… Ну, і потім подумаємо на майбутнє про будівництво малих модульних реакторів», – зазначає він.

Коментуючи складне становище українців та кримських татар, які залишаються в окупації під тиском гуманітарних проблем, та рекомендації Представництва президента України тимчасово виїхати з півострова, Плачков визнав, що можливості для дистанційної допомоги обмежені.

«Наші військові вибачаються за тимчасову незручність. Допомогти їм, на жаль, нема можливості. Хіба що партизанами передавати генератори або на парашутах скидати», – іронізує ексміністр, водночас наголошуючи на серйозності ситуації.

На думку енергетика, ключем до розв’язання всіх комунальних та енергетичних бід кримчан є повернення легітимної влади: «Єдина можливість – це швидше звільнити Крим і навести там лад: підключити наші енерголінії та відремонтувати електростанції. Думаю, цього буде достатньо, щоб підняти Крим».

Варто зазначити, що останніми днями в окупованому Криму фіксуються перебої з електропостачанням, дефіцит пального та проблеми з логістикою. На півострові запроваджували графіки відключення світла, а окупаційна влада повідомляла про обмеження в роботі транспорту та соціальних закладів.

Сили оборони України завдали серії ударів по військових, паливних та логістичних об’єктах окупантів. Зокрема повідомлялося про ураження інфраструктури в районі Керчі, Феодосії та Севастополя, а також знищення мосту через Північнокримський канал, який використовувався для забезпечення російських військ.

На тлі цих подій у Криму зростають побоювання щодо подальшої ізоляції півострова. Російська влада визнає проблеми з постачанням пального та електроенергії, а російські пропагандисти вже почали обговорювати сценарії можливої втрати контролю над логістичними маршрутами до окупованого Криму.

Поділіться цією статтею!

Голи Шотландії допомогли Вінісіусу повторити досягнення Рівалдо та…

США перевірили українські морські дрони в Індо-Тихоокеанському регіоні

Максим Бондарь

Максим Бондарь

Коментарі закриті.