У Чорногорії затримали та взяли під екстрадиційний арешт колишню директорку дитячого табору Olympic Village, де у 2023 році загинув 10-річний хлопчик. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко, інформує «Главком».
За словами очільника Офісу генпрокурора, після повідомлення про підозру екскерівниця закладу переховувалася за межами України, через що її оголосили у міжнародний розшук. За запитом української сторони Інтерпол опублікував «червоне оповіщення». 21 червня фігурантку затримали на території Чорногорії, наразі триває процедура її повернення в Україну.
«Ця справа для мене принципова. Коли я зустрічався з батьками потерпілого хлопця, я пообіцяв, що винні у його смерті будуть покарані. Втеча за кордон не скасовує відповідальності», – наголосив Руслан Кравченко.
Генпрокурор також нагадав, що в суді вже розглядається обвинувальний акт щодо тренера табору, якого звинувачують у залишенні дитини в небезпеці.
Нагадаємо, трагедія сталася 3 серпня 2023 року під час перебування дітей у футбольному таборі на території спортивно-оздоровчого комплексу Olympic Village. Під час купання в озері 10-річний хлопчик залишився без належного нагляду та втонув.
За даними слідства, відповідальність за організацію перебування дітей покладалася на тренера, якому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 135 КК України (залишення в небезпеці, що спричинило смерть малолітньої дитини).
Крім того, у межах цього кримінального провадження раніше повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 271 КК України директору приватного товариства, відповідальному за дотримання вимог охорони праці. Оскільки підозрювана перебуває за кордоном, прокуратурою вжито всіх необхідних заходів щодо оголошення її у міжнародний розшук.
У Київській обласній прокуратурі наголосили, що судовий розгляд цієї справи перебуває на постійному контролі Генерального прокурора Руслана Кравченка.
